Makijaż zazwyczaj robimy w pośpiechu. Rano, jeszcze przed pierwszą kawą. Podkład musi więc działać intuicyjnie. Szybko zastygać na twarzy i najlepiej, by w niezmienionej formie wytrzymał do wieczora. Niestety, zazwyczaj nie jest tak różowo…

Zapytasz więc, jak nakładać podkład by wytrzymał cały dzień? Okazuje się, że są na to sposoby. Stosując je masz większą szansę na utrzymanie idealnego makijażu przez cały minimum 8 do 12 godzin. Jeżeli wierzyć obietnicom producentów rzecz jasna. 

Przygotuj swoją skórę

Zaczynamy od początku. Codzienne rytuały pielęgnacyjne powinny na stałe wpisać się w twoją codzienność. Co to oznacza? Postaw na oczyszczanie. Dobry żel do mycia twarzy, dostosowany do twojej cery. Do tego peeling, tonizowanie i oczywiście nawilżanie. Rzecz jasna, zupełnie inne będą potrzeby tłustej skóry, a inne będą problemy cery suchej. Jeżeli wiesz, czym charakteryzuje się skóra mieszana, masz świadomość, jak zaawansowaną pielęgnację należy zastosować w tym szczególnym aspekcie. Wszystko to rzecz jasna w imię pięknej skóry. 

Jak nakladac podklad by wytrzymal caly dzien
fot. unsplash.com

Nie zapominaj również o przydatnych gadżetach do pielęgnacji twarzy. Roller jadeitowy cudownie wygładzi i zredukuje obrzęki na skórze, a szczoteczka soniczna doczyści nawet największe zakamarki skóry. Jeżeli chcesz zadbać o siebie kompleksowo, postaw również na masaż bańką chińską całego ciała oraz szczotkowanie ciała na sucho. Daje to cudowne efekty, niestety trzeba na nie trochę poczekać. Mowa o pielęgnacji, jak się to ma do podkładu na naszej skórze? Piękna cera to najlepsza baza dla każdego podkładu. Nie pobije jej żaden inny kosmetyk.

Jeżeli już o bazach mowa

Przy wyborze kieruj się potrzebami swojej skóry. Jeżeli masz cerę tłustą, naturalnym wyborem będzie ta o właściwościach matujących. Z kolei przy cerze suchej, strzałem w dziesiątkę będzie baza o właściwościach rozświetlających. Możesz je kupić na zakupach stacjonarnych czy internetowych, w każdej właściwie drogerii. Przy zakupie zwróć uwagę na termin ważności kosmetyków, bo taka przeterminowana baza może podrażnić skórę. 

I rzecz najważniejsza. Jeżeli stosujesz bazę pod fluid regularnie, wiedz, że może zapchać twoją skórę. Baza jest kosmetykiem który sprawdzi się na większe wyjścia, lecz przy codziennym stosowaniu powoduje odkładanie się mikrocząsteczek silikonowych w rozszerzonych porach skóry. Stan zapalny na zawołanie. Dlatego też, tego kosmetyku stosuj z umiarem. 

Jak nakładać podkład by wytrzymał cały dzień?

Zróbmy to razem, w kilku krokach. Czasem pominięcie jednego z tych elementów sprawia, że cały makijaż potrafi dosłownie zniknąć albo spłynąć z twarzy. Weź również pod uwagę warunki atmosferyczne za oknem i w jakich będziesz przebywać przez cały dzień. Jeżeli za oknem pada rzęsisty deszcz, a ciebie czeka spacer w deszczu, nie oczekuj po podkładzie cudów. Nawet ten o właściwościach wodoodpornych może nie dać rady.

Podobnie ma się z wysoką temperaturą za oknem. Owszem, są bardzo trwałe podkłady, którym niestraszny pot i łzy, jednak nawet one mogą spłynąć w ekstremalnych warunkach. Latem zamiast mocnego krycia warto wybrać lekki podkład BB lub podkład mineralny. 

Krok 1 – nawilżenie

Nie da się ukryć, że to jak przygotujesz skórę jest kluczowe w odpowiedzi na pytanie jak nakładać podkład by wytrzymał cały dzień. Odczekaj chwilę, aż krem nawilżający się wchłonie. 

Krok 2 – baza

Tak jak wspomniano wcześniej, to kosmetyk do zadań specjalnych. Używaj, gdy twoja cera musi być naprawdę gładka i idealna. Nie zapomnij później o dokładnym demakijażu.

Krok 3 – nałóż podkład

Zrób to zgodnie z jego typem. Podkład mineralny nakładaj pędzlem, kolistymi, miękkimi ruchami. Podkład w płynie i w musie nakładaj gąbeczką lub palcami. Jeżeli robisz to ręcznie, pamiętaj o strefach blisko żuchwy i nosa- zazwyczaj tam potrafią zrobić się niekorzystne mazy. 

Jak nakladac podklad by wytrzymal caly dzien
fot. unsplash.com

Krok 4 – przypudruj

W kosmetyczce każdej z nas powinien znaleźć się dobry puder transparentny, który nie bieli, a utrwala nałożony makijaż. 

Dodatkowe utrwalenie

Na rynku kosmetycznym można spotkać również kosmetyki służące do utrwalenia makijażu wykonanego już w całości. Są to produkty zazwyczaj w formie płynnej, aplikowane za pomocą atomizera. Przed użyciem jednak poczytaj o właściwościach konkretnego kosmetyku który chcesz użyć. Ciężko jest trafić na taki, który będzie spełniał wszystkie obietnice producenta. 

Jak widzisz, odpowiedź na pytanie  jak nakładać podkład by wytrzymał cały dzień, nie jest wcale taka trudna. Cała tajemnica tkwi w dobrej jakości podkładzie i właściwej codziennej pielęgnacji naszej cery.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here