Ten masaż znany jest już od tysiącleci. Leczono nim zarówno wielkich możnowładców z cesarskiego dworu, jak i zwykłych poddanych. Znany na całym świecie, właśnie przeżywa swój wielki renesans. Spróbuj więc i ty!
Przed wiekami nie używano oczywiście materiałów, z których dzisiaj zrobione są bańki. I chociaż wygląd nieznacznie się zmienił, to filozofia działania pozostała taka sama. Masaż bańką chińską ma uzdrowić ciało holistycznie, nie tylko skórę, ale i narządy wewnętrzne.
Co to jest bańka chińska?
Wygląda bardzo niepozornie. Podobne do silikonowych czapeczek różnych rozmiarów. Te mniejsze, dobrze sprawdzą się przy przeziębieniach. Te większe z kolei, we wprawnych rękach mogą zrobić prawdziwe cuda. Regularny masaż bańką chińską sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna i napięta, bez cienia cellulitu.
W skład zestawu do masażu powinny więc wejść specjalistyczne bańki oraz dedykowany temu zabiegowi, olejek nawilżający. Zadbaj o to, by miał jak najbardziej naturalny skład. Dzięki charakterystyce tego masażu, składniki odżywcze mają szansę wejść w najgłębsze warstwy naskórka. Tym samym odzywasz i zregenerujesz skórę na jej najważniejszych poziomach. Kupisz go w każdej większej drogerii stacjonarnej i w internecie.
Zobacz: BAŃKA ANTYCELLULITOWA CUDDLE BUBBLE MINI CELLOO, Bio olejek antycellulitowy 17 roślin ajuwedy, Orientana, Bańki silikonowe do masażu ciała, Crystallove Olejek do masażu zielona herbata Kanu Nature.
Dobroczynne właściwości masażu
Bańka chińska w swoim działaniu wykorzystuje podciśnienie. Aplikując na skórę taką bańkę bez powietrza w środku, jednocześnie powodujemy zassanie fałdów skóry leżących pod nią do wnętrza bańki. Dzięki okrężnym i pociągłym ruchom, następuje rozszerzenie naczyń krwionośnych, a co za tym idzie, polepszenie ukrwienia skóry. Do tego jest ona bardziej dotleniona, łatwiej wchłania substancje odżywcze zawarte w używanej oliwce, oraz napina skórę.
Jak wykonać poprawnie masaż bańką chińską?
Masaż ten należy podzielić na etapy. Pierwszy z nich, to nałożenie na powierzchnię skóry, która będzie masowana. Ułatwi to przesuwanie gumowych baniek. Jest to konieczne, by masaż miał bezbolesny przebieg. Następnie wybierz z zestawu największe bańki, te przeznaczone do działania na obszarze ud, pośladków i każdych innych miejsc z cellulitem. Wyciśnij w niej powietrze, a potem szybkim, zdecydowanym ruchem, zaaplikuj na skórę. Ostatni krok polega na wykonywaniu na przemian długich pociągnięć bańką po skórze.
Specjaliści radzą, aby masaż ten był wykonywany nie rzadziej niż co 3 dni, w seriach po około 10 zabiegów. Co ważne, na efekty przyjdzie nam sporo poczekać. Podobnie jak w przypadku masażu rollerem jadeitowym, tak i tu wyniki naszej pracy są uzależnione od tego, jak duża jest nasza determinacja. Jeżeli marzysz o szybkich efektach, zdecydowanie lepszym pomysłem będzie pomoc chirurga plastycznego niż masaż bańką chińską. Jednak na ten pierwszy wariant, wiele z nas zwyczajnie nie może sobie pozwolić.
Kolejnym dobrym efektem jaki daje masaż bańką chińską jest pobudzenie krążenia krwi i płynów ustrojowych. Organizm przez to pozbywa się toksyn oraz wydala zbędne produkty przemiany materii. Jest to o tyle istotne, że to są właśnie główni sprawcy cellulitu na naszych kobiecych ciałach. Nie można również pominąć głębokiego dotlenienia skóry. W konsekwencji jest ona jaśniejsza, z ujednoliconym kolorytem oraz silnie ujędrniona.
Kto nie powinien stosować tego masażu?
Zapomnieć o nim możesz, gdy jesteś w ciąży, masz zaburzenia krążenia oraz problem z krzepliwością krwi. Nie jest wskazane również, w przypadku skłonności do powstawania siniaków i krwiaków oraz choroby autoimmunologiczne. Zrezygnuj również, gdy masz podrażniony naskórek lub męczą cię choroby skóry. Żylaki, stan po wyrwaniu zęba, choroby serca i zakaźne, również są na cenzurowanym. Pamiętaj też, by zrezygnować z zabiegu podczas menstruacji. Kolejnym ważnym przeciwskazaniem jest skłonność do powstawania tzw pajączków. Masując bańką, narażasz się na ich powstanie.
Masaż bańką chińską jest absolutnie zakazany w przypadku świeżych urazów. Mimo, że pomaga zredukować odczuwanie bólu, to jednak na świeże stłuczenia czy złamania jest absolutnie niewskazany. Osoby bardzo szczupłe, z uwagi na potencjalne urazy mechaniczne, powinny zrezygnować z takiego zabiegu we własnym domu.
Mimo wielu przeciwskazań, efekty masażu kuszą. Wykonywany regularnie, przynosi naprawdę spektakularne efekty. I chociażby dlatego warto się na niego skusić.
[…] na sucho to kolejny obok masażu bańką chińską oraz zabiegu z rollerem jadeitowym, zabieg wywodzący się z tradycji chińskiej. Kiedyś leczono […]