Mały poręczny wałeczek na bogato zdobionej rączce. U góry szerszy, na dole w wersji mini. Chińczycy wierzą, że uwalnia dobrą energię. Kosmetolodzy wskazują, że działa zbawiennie na naszą skórę twarzy i szyi. Czy masz już swój?

Są takie gadżety kosmetyczne, które sprawdzą się doskonale jako zaspokojenie potrzeb tłustej skóry, ale też wpisze się w potrzeby cery mieszanej. Dobrze wyjdzie również w pielęgnacji cery suchej. Roller jadeitowy jest uniwersalny w swoim działaniu. 

Roller jadeitowy czy kwarcowy?

Na rynku mamy do wyboru całą gamę kamieni, które możemy wykorzystać do rolowania twarzy. Mniej popularne są kryształy górskie, ametysty i rodolity. Rodolit ma za zadanie łagodzić stres i pomaga walczyć z bezsennością. Ametyst łagodzi bóle migrenowe i pomaga radzić sobie ze stresem. Kryształ górski oczyszcza naszą aurę. Jednak to są wierzenia nie poparte rzetelnymi badaniami a bardziej wierzeniami ludowymi. 

roller jadeitowy
fot. unsplash.com

Nie da się ukryć, że rollery z jadeitu są znane od wielu tysięcy lat, głównie w kulturach Dalekiego Wschodu. Kamień ten może mieć różne barwy, od szmaragdowo-zielonego przez jasnozielony, biały żółty a nawet czarny. Chińczycy wierzą, że jadeit wyciąga negatywną energię, uzdrawia ciało, wzmacnia je oraz przedłuża jego żywotność. Dodatkowo różowy jadeit ma wzmacniać serce, biały odporność, a zielony nerki. Z kolei kwarc różowy zajmuje się bardziej oczyszczaniem pola energetycznego i wspiera pracę z energią. Tak naprawdę, wybór należy do ciebie. Każdy z nich, na poziomie ściśle naukowym, działa w ten sam sposób. 

Jak działa roller

Zmniejsza obrzęki, ma dodatni wpływ na krążenie krwi w organizmie. Wygładza zmarszczki a także przyczynia się do złagodzenia bólu. Kwestię oddziaływania na poziomie metafizycznym, pozostawiam twojej ocenie. Jednak naukowo sprawdzono, że regularne stosowanie znacząco poprawia stan naszej cery. Udowodniono również, że wałek do twarzy usuwa toksyny ze skóry, działa wygładzająco, zmniejsza worki pod oczami i łagodzą stany zapalne. 

W Internecie krąży również opinia o rollerze, który ma w cudowny i magiczny sposób wyszczuplać. Niestety prawda jest taka, że sam kamień, chociażby nie wiadomo jakiej jakości, nie jest w stanie zrobić tego za nas. Przez masowanie mięśni twarzy sprawiamy, że one się rozluźniają. A co za tym idzie, mamy wrażenie, że twarz robi się szczupła. 

W jaki sposób używać rollera

Najważniejsza odpowiedź to: regularnie. To jeden z tych przyrządów do pielęgnacji, których efekty działania zobaczysz po dłuższym czasie. Jeżeli jednak będziesz stosować z doskoku, nie licz na spektakularne efekty. Warto również dodać, że rollera jadeitowego może używać właściwie każdy, bez względu na wiek czy przebyte choroby. Zdecydowanie odradza się stosowanie go tylko w przypadku otwartych i niegojących się ran lub świeżych blizn.

Krok 1 – rozmasuj delikatny olejek na twarz

Krok 2 – zacznij od masażu ciepłymi dłońmi. Niech to będzie bardziej głaskanie niż uciskanie. 

Krok 3 – weź do ręki roller, masuj twarz oraz szyję od środka na zewnątrz. Nie zawracaj w przeciwną stronę. Najlepiej rozpocząć od czyi i brody, a na koniec zająć się czołem. 

Jak widzisz, nie jest to specjalnie trudne zajęcie. Czas jaki na nie poświęcisz jest sprawą indywidualną. Jednak optymalnym minimum jest 5 do 10 minut. 

Przydatne triki z rollerem

Roller jadeitowy możesz trzymać w lodówce. Kamień będzie dodatkowo schłodzony, przyniesie doskonałą ulgę przy wszelkiego rodzaju obrzękach twarzy. Możesz go również używać po nałożeniu maseczki w płachcie. Z pewnością wzmocni to działanie samego specyfiku. Po każdym użyciu rollera umyj go łagodnym środkiem myjącym, aby nie przenosić na skórę niepotrzebnych zanieczyszczeń. 

roller jadeitowy
fot. unsplash.com

Gdzie kupić roller jadeitowy?

Jest to tak popularny gadżet, że znajdziesz go w każdej drogerii, czy to stacjonarnej, czy internetowej. Może zadziwić rozstrzał cenowy, jaki oferują nam sklepu. Wszystko rozbija się o materiały, z których wykonany jest taki roller. Jeżeli rączka będzie ze srebra, albo pozłacana, to automatycznie cena wzrośnie. Kamień jednak pozostaje zazwyczaj wszędzie taki sam. 

Roller jadeitowy zawojował nasz rynek. Jestem przekonana, że większość z nas ma go w swojej kosmetyczce, lecz nie do końca regularnie go stosuje. Brak natychmiastowych efektów sprawia, że nie do końca poważnie traktujemy jego działanie. A szkoda, bo taka pielęgnacja ma ogromną moc. Tylko potrzeba odrobinę cierpliwości i wytrwałości.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here