Cienkie i rzadkie rzęsy posiada wiele kobiet, jednak współczesna technika kosmetyczna pozwala w szybki sposób na pozbycie się tego problemu. W sklepach kosmetycznych dostępne są różnego rodzaju sztuczne rzęsy, pozwalające chociaż na jeden wieczór podkreślić wygląd kobiecego oka.

Rzęski aplikuje się w sposób dość prosty, jednak osoby które nigdy nie przyklejały sztucznych rzęs mogą mieć z tym problem. Jeżeli jednak chcemy, aby efekt utrzymał się znacznie dłużej musimy wybrać się do salonu kosmetycznego.

Rzęsy metoda 1 do 1, polecana jest wszystkim paniom, jednak najbardziej będą zachwycone te panie z rzadszymi rzęsami, ponieważ sposób ten polega na przyczepieniu do jednej naszej rzęsy – jednej sztucznej.

W efekcie rzęsy stają się przepięknie podkręcone, gęste oraz odpowiednio długie. Poprzez taką metodę, możemy również przyciemnić rzęsy co spodoba się kobietą z jasną oprawą oczu. Sztuczne rzęsy doklejane w salonach kosmetycznych wykonane są z materiałów naturalnych lub włókien poliestrowych. Wiadomo jednak, że za rzęski naturalne trzeba będzie więcej zapłacić, jednak efekt może przekroczyć nasze najśmielsze oczekiwania. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna dla naszych naturalnych rzęs, więc bez obaw można pozwolić sobie na tego typu zabieg. Efekt utrzymuje się do 6 tygodni, jeżeli nadal jesteśmy zainteresowani piękną oprawą oczu wystarczy przed upływem tego czasu wybrać się na dopełnienie, które kosztuje mniej niż pierwszy zabieg.

Jak wygląda zabieg przedłużania rzęs?

Zabieg można wykonać w salonie kosmetycznym jak i w zaciszu własnego domu, jednak dobrze jest znaleźć renomowaną kosmetyczkę, aby efekt był taki jakiego oczekujemy. Niektóre osoby oferują usługi przedłużania rzęs z dojazdem do klientki, jednak po części są to osoby niedoświadczone chcące dorobić parę groszy.

Wracając do samego zabiegu, na początku kosmetyczka przyczepia do dolnych rzęs specjalną taśmę, która zapobiega dotykaniu dolnych i górnych rzęs. Następnie za pomocą pęsety dokleja, do każdej naszej rzęsy jedną sztuczną. Kiedy ukończy pracę nad aplikacją rzęs, rozczesuje je specjalna szczoteczką oraz zdejmuje taśmę z dolnych rzęs.

Musimy być przygotowani, że zabieg ten jest bardzo czasochłonny i zajmuje około dwóch godzin. Koszty takiej przyjemności wahają się od 150 zł wzwyż, wszystko zależy od wyboru salonu oraz rzęs. Za dopełnienie zapłacimy około 100 zł.

Po zbiegu należy pamiętać aby dbać o rzęsy, stosować demakijaż oraz pilnować by nasze rzęski nie były posklejane. Do wyboru oprócz takiej metody mamy szereg innych jak np. przedłużanie rzęs metodą 2 lub 3 D.

Wadą takiego zabiegu jest przede wszystkim brak możliwości wykonania takiego makijażu jak przed zabiegiem. Rzęsy wykonywane tą metodą nie nadają się do malowania ich tuszem ( same w sobie są ciemne, podkręcone oraz pogrubione), ponieważ każde użycie kremu czy płynu do demakijażu skracałoby efekt ich utrzymania się na naturalnych rzęsach. Ponad to używanie różnego rodzaju kredek czy nawet cieni do powiek, również skraca czas trzymania się sztucznych włosków. Rzęski nasączone wodą również mogą się odkształcić, dlatego dobrze jest utrzymywać je w suchości i pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie wycierać oczu ostrym ręcznikiem np. po kąpieli w basenie czy po braniu prysznica. Należy wziąć pod uwagę różne zadrapania czy otarcia a nawet alergie spowodowane stosowaniem takich rzęs. Otarcia mogą być spowodowane np. podwinięciem się rzęsy która wpadanie nam do oka. Niemniej jednak zabieg tą metodą jest najlepiej polecany przez klientki i cieszy się dobrymi opiniami.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułHipnoza na odchudzanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here