Już chyba każda z nas przekonała się, że dobry podkład nie musi kosztować milionów monet. Na co zwrócić uwagę w drogerii?
Nie da się ukryć, że podkłady z górnej półki cenowej bywają poza zasięgiem finansowym. Na szczęście, na rynku kosmetycznym znajdziemy również tanie podkłady z bardzo przyzwoitym działaniem. Jeżeli wierzyć recenzjom blogerek kosmetycznych, to fluidy te często nie odbiegają jakością od ich drogich odpowiedników. Wystarczy tylko kupić te właściwe
Nim kupisz podkład
Dokładnie zdefiniuj potrzeby swojej skóry. Jeżeli jeszcze nie jesteś pewna, jaka jest twoja skóra twarzy, proponuję przyglądnąć się jej w ciągu całego dnia. Jaka jest rano? A jaka w pracy? Czy się świeci? A może wręcz przeciwnie, czujesz nieprzyjemne ściągnięcie i podrażnienia? W pierwszym przypadku zapewne zmagasz się z potrzebami tłustej skóry. W drugie objawy, to typowe problemy suchej skóry.
Jeżeli jednak w strefie „T” czyli od czoła, przez nos aż do brody, czujesz większe wydzielanie sebum a policzki są suche, najpewniej musisz się skupić na pielęgnacji cery mieszanej. I zacznij od tego, bo najlepszą bazą dla każdego podkładu jest zadbana, naturalna cera. A do tego przydadzą się również takie gadżety jak szczoteczka soniczna do twarzy i roller jadeitowy. Przy regularnym używaniu z pewnością zauważysz różnicę!
Nim nałożysz podkład
Skup się na codziennych rytuałach pielęgnacyjnych. Rano oczyść twarz ulubionym żelem lub płynem micelarnym. Następnie przywróć skórze właściwe pH za pomocą toniku i nałóż odpowiedni krem nawilżający. Odczekaj chwilę aż się wchłonie i dopiero zabierz się za nakładanie podkładu.
Gąbka, pędzel, a może palcami?
Ile kobiet, tyle ulubionych sposobów na nakładanie podkładu. Jeżeli mamy nałożyć podkład mineralny w formie sypkiej, sprawdzi się tu tylko i wyłącznie dobry pędzel z mocno zbitym włosem. Za to każdy inny, czy to w formie musu, płynu czy sztyftu, można nakładać właściwie techniką dowolną. I o ile każda kosmetyczka będzie przekonywać cię do swojej metody, o tyle ty wypracuj swoją właściwą. Ta będzie najlepsza.
Jaki podkład wybrać?
Odpowiedź brzmi- taki, z którym będzie ci się najlepiej pracować. Konsystencja ma tu właściwie drugorzędne znaczenie. O wiele ważniejsze jest to, co ten podkład jeszcze robi i czy odpowiada na potrzeby twojej skóry. Jeżeli masz skórę tłustą, to naturalnym wyborem będzie podkład dedykowany skórze tłustej i mieszanej. Prócz pełnego krycia, będzie miał również właściwości matujące. Z kolei odpowiadając na to czego potrzebuje sucha cera, podkład musi nie tylko kryć, ale i nawilżać oraz delikatnie rozświetlać.
Tanie podkłady – przegląd
Najczęściej bardzo dobrej jakości tanie podkłady znajdziesz w drogeriach. Ich flagowe marki, prócz kosmetyków pielęgnacyjnych, mają również w swojej ofercie kolorówkę.
Cera mieszana
- AA, Wings of Color, Natural Glow + Q10 – podkład wyrównuje koloryt cery, rozświetla i zapewnia jej zdrowy wygląd. Jest bardzo lekki, ze swoją kremową formułą bez problemu rozprowadza się po skórze. Dzięki algom i koenzymowi Q10 nawilża i wygładza. Nie blokuje porów skóry.
- Rimmel, Lasting Finish 25HR Breathable– bardzo trwały podkład, dzięki któremu wyrównasz koloryt skóry, pozwalając jej jednocześnie oddychać. Stopień krycia średni, konsystencja płynna, idealnie wtapiająca się w skórę.
Cera sucha i bardzo sucha
- AA, Wings of Color Perfect Beauty + Ceramides – podkład w pełni kryjący, zakrywa drobne niedoskonałości, popękane naczyńka i zaczerwienienia skóry. Dodatkowo ma w składzie masło Shea i ceramidy, które nawilżają skórę. Ochrona przed promieniowaniem UV to kolejny plus tego podkładu.
- Oriflame, The One– podkład kultowy wśród wszystkich wielbicielek kolorówki z Oriflame. Jest lekki, delikatnie odbija światło, nadając cerze satynowe wykończenie. Jest odporny na ścieranie, wodę i pot. Nawilża i chroni przed promieniowaniem UV.
Cera tłusta
- Maybelline, Fit Me! – lekki podkład zapewniający średnie krycie i naturalny wygląd. Ma w sobie formułę absorbującą nadmiar sebum. Matuje, jednak bez efektu maski. Idealny na codzień.
- Cashmere, fluid-baza wygładzająco-kryjąca – odbija światło, ale nie powoduje świecenia się skóry. Absorbuje nadmiar sebum, matuje i dopasowuje się do naturalnego kolorytu. Dzięki wielu aktywnym składnikom, również pielęgnuje.
Jak sama widzisz, tanie podkłady to coś, co możesz mieć za nie więcej niż 50,00 zł. Dobierając je z rozmysłem, szybko zauważysz ich dobre działanie. Możesz je nabyć podczas zakupów internetowych czy stacjonarnych. W przypadku tych pierwszych, sam produkt możesz znaleźć po niskiej cenie, ale dolicz sobie jeszcze koszty wysyłki. Maluj się więc do woli!
[…] trzeba mieć miliona monet, by kupić dobry wegański podkład. Tanie podkłady zazwyczaj radzą sobie dobrze na skórze, pielęgnując ją i zapewniając komfortowe krycie przez […]