Urodziny, rocznica, Dzień Kobiet – pretekstów do dawania prezentów jest wiele. I w prawie każdym przypadku rodzi się pytanie- co podarować tej najbliższej sercu osobie? Nim wyzwolisz swoją kreatywność, przeczytaj, co absolutnie należy wykreślić z listy prezentowej. Zdziwisz się!

Kobiety kochają prezenty. Zresztą, kto nie lubi ich otrzymywać? Są jednak takie rzeczy, które nie spotkają się z miłym, kobiecym przyjęciem. Oto czego lepiej nie dawać kobiecie na prezent.

Dlaczego taki ważny?

Z praktycznego punktu widzenia, prezent to dodatek. Najważniejsze przecież są życzenia i nasza obecność. Jednak z różnych względów, często kulturowych i społecznych, jest nam niejako narzucone, że nie wolno przyjść „z pustymi rękami”. W wielu krajach już czymś zupełnie normalnym jest lista prezentów, którą przyszli Państwo Młodzi, albo solenizant pisze i podaje do wiadomości. Dzięki temu, dylematy związane z tym co kupić, rozwiewają się. 

czego nie dawac kobiecie na prezent
fot. unsplash.com

Niemniej jednak w polskiej rzeczywistości taki zwyczaj jeszcze jest uważany jako szkodliwa fanaberia i narzucanie innym, co mają podarować na urodziny. Dlatego też, jeżeli nie znamy dobrze jubilatki, może pojawić się spory problem. Fora internetowe i blogi pełne są opisów najbardziej niefortunnych podarków, jakie sprezentowali kobietom mężczyźni. 

(Nie)Śmieszne prezenty

Kubek z piersiami i pośladkami. Duże lusterko, na którego odwrocie widnieje roznegliżowana kobieta, tomik śmiesznych wierszyków z prostymi rymami i podtekstem seksualnym. To coś, co z pewnością bawi mężczyzn. Może nawet i część kobiet. Ale większość z nas przyjmie taki prezent z lekkim niesmakiem i z dużą rezerwą. Gadżety z humorem zostaw na inne, bardziej spontaniczne momenty. Pozornie zabawne napisy na koszulkach czy poduszkach, mogą częściej wprawić w zażenowanie niż radość. Jeżeli zabierasz się za kupowanie prezentu na poważnie, odstaw żarty na niskim poziomie na bok. 

Akcesoria różnego przeznaczenia

Zestaw garnków, blender, patelnia. Owszem, przydają się w domu. I tak, mogą być dobrym pomysłem na prezent pod jednym, ale za to najważniejszym warunkiem. Kobieta musi dać ci wyraźnie do zrozumienia, że takiego prezentu oczekuje. W każdym innym wypadku, zamiast euforii i radości, spotkasz się raczej z chłodnym przyjęciem, na które z pewnością nie liczysz. 

Podobna zasada będzie obowiązywać w przypadku różnych akcesoriów pielęgnacyjnych. Najbezpieczniejsza z tego wszystkiego jest jedwabna opaska na oczy i relaksu. Roller jadeitowy redukujący zmarszczki, masaż bańką chińską na cellulit, naturalna szczotka do masażu na sucho ujędrniającego skórę. Te wszystkie gadżety są świetne. I niejedna kobieta o nich marzy. Jednak, gdy bez wyraźnego wskazania, zobaczy je w pudełku prezentowym, może odnieść mylne wrażenie. Jakie? Że ma cellulit i musi z nim walczyć, że ma zmarszczki i ty jako obdarowujący, delikatnie sugerujesz jej, że czas już coś z nimi zrobić. Jeżeli masz pomysł na prezent z tej gamy produktów, najpierw podpytaj. Być może spotkasz się ze zdecydowaną odmową, a może wręcz przeciwnie? 

Kosmetyki

Spytasz zapewne, co złego jest w kremie nawilżającym? Generalnie nic. Poprzedni podpunkt jednak obowiązuje również w kwestii kosmetycznej. Jeżeli wiesz, że np obdarowana musi sprostać potrzebom skóry tłustej, albo też ma w swojej kosmetyczce wegańskie kosmetyki do skóry suchej, to jesteś na dobrej drodze. Jednak zawsze spytaj, czy może chciałaby jakiś praktyczny prezent z okazji urodzin, i potem wymień dany krem. Możesz spotkać się z kategoryczną odmową. Albo też z entuzjastycznym przyjęciem. Zawsze warto spróbować podpytać. Potem dopiero kupować. Nigdy w odwrotnej kolejności.

czego nie dawac kobiecie na prezent
fot. unsplash.com

Wyjątkiem od zasady czego nie dawać kobiecie na prezent, są tu perfumy. Kobiece perfumy idealne na randkę pomoże wybrać ci każda ekspedientka w perfumerii. Uniwersalnym wyborem będą popularne perfumy damskie. Jest pewien kanon kobiecych perfum które są dobre bez względu na wiek. Alternatywą są świeże zapachy dla kobiet. Wpiszą się idealnie w pełen wyzwań dzień. 

Czego nie dawać kobiecie na prezent? Tak naprawdę o prezentowa gafę wcale nie jest tak trudno. Czasem wynika ona z nieznajomości konkretnej osoby, częściej, ze zwykłego nieporozumienia. Jednak życzę ci, aby nietrafione prezenty nigdy nie wpadły w twoje ręce. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here