Na pierwszy rzut oka wydaje się kolejnym słabym gadżetem, który używany jest tylko w filmach, na sesji zdjęciowej, albo jako wymyślny dodatek. Jednak dla niektórych, jest jedyną możliwością, dzięki której mogą spokojnie zasnąć. I to właściwie wszędzie

Najczęściej widzisz ją w samolotach. Opaska na oczy, to prócz butelki wody, największy przyjaciel każdego, kto wybrał się w długi, męczący, wielogodzinny lot. Kiedyś kojarzona z fanaberią, zyskuje na coraz większej popularności. Dlaczego? Pozwala wyciszyć myśli, odseparować się od źródeł światła, a także uspokoić. Czyli w skrócie, po prostu zwyczajnie zasnąć i odpocząć. 

Jaką opaskę na oczy wybrać?

Utarło się, że taki gadżet musi być koniecznie w kolorze czarnym. Wynika to z faktu, że chcąc naprawdę odciąć się od światła, czerń spisze się w tym przypadku najlepiej. Jednak przy wybieraniu opaski, kieruj się również takimi elementami jak materiał z którego jest wykonana, oraz rodzaj zapięcia. Materiał powinien być w pełni naturalny i delikatny, który pozwoli skórze na oddychanie i nie sprawi, że skóra zacznie się pocić. Wynika to również z troski o komfort naszych oczu. Taka będzie odpowiednia zarówno przy pielęgnacji suchej skóry, jak i odpowie na potrzeby skóry tłustej. A razem z rollerem jadeitowym i szczotką do szczotkowania na sucho, będzie stanowić naturalne trio do profesjonalnego #selfcare

opaska na oczy
fot. unsplash.com

Popularna trylogia o wielu odcieniach Greya spopularyzowała jedwabne opaski na oczy. Okazuje się, że takie opaski spiszą się świetnie zarówno w trakcie miłosnych igraszek, jak i przy codziennym użytkowaniu. Przy wyborze kieruj się dobroczynnym oddziaływaniem materiału na skórę, unikaj więc niezdrowego poliestru. Satyna i jedwab nie tylko będą miłe w dotyku, ale i sprawią, że poczujesz się komfortowo. Niestety, jedwabne opaski na oczy są z reguły droższe od tych zwykłych. Jak to jednak w życiu często bywa, to wydatek, który sprawi, że zyskasz opaskę na długie lata aktywnego użytkowania. 

Zobacz: Opaska na oczy jedwabna Cappuccino Love Silk, Opaska na oczy do spania CRYSTALLOVE, Opaska na oczy Niebo Północne Risk Made in Warsaw

Jak dbać o opaskę na oczy?

Przynajmniej raz w tygodniu musisz ją wyprać. Najlepiej ręcznie, aby nie uszkodzić delikatnego materiału. Dodatkowo cera, jakiej odpowiadają potrzeby tłustej skóry, wydziela zwiększoną ilość sebum, które maseczka może pochłaniać. Podobnie jest w przypadku skóry mieszanej. Dlatego też, jeżeli posiadasz takie typy cery, pierz opaskę przynajmniej dwa razy w tygodniu. 

Jeżeli zainwestujesz w jedwabną opaskę na oczy, czyść ją łagodnym środkiem piorącym i pod żadnym pozorem nie wyżynaj. Delikatnie odciśnij ją miękkim ręcznikiem i połóż w przewiewnym miejscu do wyschnięcia. Unikaj również wystawiania jej na pełne słońce. Przez nie może stracić na swojej wysokiej jakości. 

Opaska na oczy nowej generacji

Producenci tych gadżetów poszli o krok dalej w innowacji. Można już kupić maseczki wykonane ze sztucznego, ale oddychającego materiału, który idealnie przylega do skóry twarzy. Specjalne wypustki na oczy z jednej strony dają wrażenie przestrzeni, a z drugiej pełnego zaciemnienia. Dostępna jest również wersja opaski na oczy razem ze stoperami do uszu. Ten duet doceni zapewne każdy, kto musi spać w dzień i ma uciążliwych sąsiadów. Polubi go również osoba, która dzieli łóżko z chrapiącym partnerem. Dzięki niemu można się zwyczajnie odciąć od świata i zasnąć.

opaska na oczy
fot. unsplash.com

Problemy z zasypianiem

Niestety, bezsenność jest chorobą cywilizacyjną, dotykającą coraz więcej z nas. Zestresowane, zmęczone po całym dniu często mamy problem z tym, aby odpuścić i zwyczajnie się zrelaksować. Gonitwa myśli nie pozwala nam na normalny, spokojny sen. Wszystko to razem sprowadza się do problemów z zasypianiem i brakiem koncentracji w ciągu dnia. Jest jak lawina, której nie sposób zatrzymać. A wystarczy się tylko porządnie wyspać. Taka wyciszająca opaska na oczy może być doskonałym remedium, które w połączeniu z relaksacją przyniesie nam upragniony sen.

Wydawać by się mogło, że opaska na oczy nie jest nikomu szczególnie potrzebna. Jednak ponoć wystarczy jedno jej użycie, aby zakochać się w jej cudownych właściwościach. Zasypianie ma kojarzyć się ze spokojem i relaksem. A opaska może w tym pomóc. 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here