Jak najlepiej dopasować kosmetyki kolorowe do swojego typu urody? Można metodą prób i błędów. Jednak jest ona nie tylko kosztowna, ale i czasochłonna. Można też inaczej, idąc za specjalistami od wizażu. Pomoże tu określenie typu urody

Typ urody to coś, co powinna mieć doprecyzowane każda z nas. Pomaga nie tylko w doborze kolorów z zakresu kosmetyków, ale i w wyborze kupowanych ubrań. To, czy dobrze czujemy się w danym odcieniu, bywa również wypadkową tego, czy jesteśmy zimą, czy latem.

Tym urody, czyli?

Wszystko zaczęło się w latach 80 tych ubiegłego wieku, od amerykańskiej kosmetolożki, Carole Jackson. W swojej najgłośniejszej publikacji, pt, „Color Me Beatiful” dowodziła, że każdą z nas można przyporządkować do określonej gamy kolorystycznej reprezentującej konkretną porę roku. A co za tym idzie, otrzymuje się cały wachlarz kolorów, dzięki którym można skompletować spójną i dobrze dobraną garderobę oraz kosmetyczkę. 

typ urody
fot. unsplash.com

Jak widać, pomysł sprzed wielu lat okazał się być strzałem w dziesiątkę. Miliony kobiet korzystają z tej metody po dziś dzień, aby pomóc sobie w zbudowaniu bardziej harmonijnego wyglądu. Jak go wykorzystać u siebie? Możesz skorzystać z usług profesjonalnej doradczyni, która dysponując określonymi paletami kolorów, idealnie dobierze twoje najlepsze odcienie. Za jednym razem może również pomóc w kompletowaniu szafy. Taka usługa jest jednak kosztowna. A można ją również zrobić we własnym domu. Jak?

Określ swój typ urody

Zadbaj o chwilę tylko dla siebie. Usiądź przed dużym lustrem w dobrze oświetlonym pokoju. Idealnie byłoby, gdyby to było dzienne, nie za ostre światło. Weź do ręki kartkę i ołówek, a następnie zacznij się sobie przyglądać tak, jak gdybyś widziała się po raz pierwszy. Zwróć uwagę na kolor włosów, oprawy oczu, barwę skóry. Kolor oczu również nie jest bez znaczenia. Następnie zastanów się w których kolorach czujesz się komfortowo, a w których czujesz, że znikasz. Następnie porównaj swoje spostrzeżenia z poniższymi typami urody:

Wiosna

Masz delikatną, ciepłą karnację. Skóra opala się na kolor brązowy. W kobiecym wydaniu wiosna ma porcelanową skórę z mnóstwem złocistych piegów. Kolor włosów to zazwyczaj ciepłe odcienie blondu, przez rudawy, miodowy, do ciemnego, przechodzącego płynnie w orzechowy brąz. Twoje oczy mają odcień piwny albo też niebieski, z wyraźnie oddzieloną obwódką tęczówki od źrenicy. 

Pasujące kolory: kremowa biel, jasna zieleń, jasny niebieski, brązowy, fioletowy. Do tego brzoskwiniowy, oliwkowy i mocny czerwony. 

Lato

Masz cerę delikatną i stonowaną, często w mlecznym, zimnym szarawym odcieniu. Opalasz się na czerwono, ale zmienia się ona szybko w oliwkowy brąz. Twoje włosy są „mysie”, czyli od szarych, przez blond aż do brązu. Oczy są we wszystkich odmianach szarości albo piwne. 

Pasujące kolory: oliwkowy, mleczny biały, fiolet, zieleń, czerwień, brąz, pudrowy róż.

Jesień

W tym przypadku karnacja jest różnorodna. Może być jasna i porcelanowa, aż po oliwkową. Skóra często ulega poparzeniom słonecznym. Twoje włosy są w różnych odcieniach rudego, a także brązu, jeżeli przebłyskują w nim rude refleksy. Oczy najcześciej są zielone lub brązowe.

Pasujące kolory: rudy, cała gamą brązów, czerwień, oliwka, ecru, złoty, zielony.

typ urody
fot. unsplash.com

Zima

Karnacja również może być różna- od bardzo jasnej cery przez oliwkową, w typie południowym. Kolor włosów to czerń w różnych odcieniach. Od jasnego, wpadającego w ciemny brąz, przez kruczoczarne, na odcieniach fioletu i grafitu kończąc. Oczy zwykle są w intensywnych barwach- zielonym, niebieskim lub brązowym. 

Pasujące kolory: czarny, srebrny, czysty biały, bordowy, grafit, granat, ciemna śliwka oraz fiolet. 

Jak widzisz, typ urody nie jest taki straszny, jak go malują. Określenie jaką porą roku jesteś, nabiera więc nowego, konkretnego znaczenia. Dzięki niemu możesz spokojnie poszaleć na zakupach internetowych czy stacjonarnych również. Kupuj wybierając dedykowane twojemu profilowi ubrania i kosmetyki, nie tylko podkreślisz swoje walory, ale również sprawisz, że w twoim wyglądzie zapanuje ład i harmonia.

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here