Obok psów czy kotów, chomiki to jedne z najpopularniejszych zwierzątek domowych. Są one nie tylko ciche, ale też łatwe w opiece. Odpowiednie przygotowanie domku dla zwierzaka, a także miłość, zainteresowanie i opieka sprawią, że zwierzątko będzie zdrowe i pełne energii. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, co musisz wiedzieć przed zakupem chomika, a także jak prawidłowo się nim zajmować.

Jaką klatkę wybrać?

Chomik, ze względu na swoje niewielkie rozmiary może zamieszkać w klatce, akwarium, terrarium, a także samli, czyli dużym plastikowym pojemniku. W przypadku ostatniego z domków, a także akwarium, należy zadbać o pokrycie z siatki, która uniemożliwi wydostanie się gryzonia na zewnątrz.

Przed zakupem zwierzątka, warto pamiętać, że chomik jest z natury samotnikiem, dlatego w klatce czy terrarium powinno przebywać tylko jedno zwierzę. Gryzoń potrzebuje spokoju w ciągu dnia, ponieważ zalicza się do zwierząt aktywnych w porze nocnej. Należy przede wszystkim unikać miejsc mocno nasłonecznionych, a także zbyt przewiewnych. Ponadto klatka nie powinna być umieszczona bezpośrednio na podłodze. Twoje finanse są w trudnym stanie? Szybka pożyczka pozwoli Ci zapomnieć o deficycie gotówki.

Zadbaj o rozrywkę chomika

Chomik to bardzo ruchliwe stworzenie, które bardzo lubi biegać, dlatego w jego domku powinny pojawić się zabawki, między innymi kołowrotki. Rozmiar powinien być dopasowany do wielkości chomika, tak by zwierzątko miało zapewnione komfortowe warunki podczas biegu. Chcąc zadbać o zdrowie chomika, warto zadbać, by bieżnia kołowrotka była gładka, co uchroni zwierzaka przed urazami łapek. Oprócz kołowrotków, popularnymi zabawkami i akcesoriami dla gryzoni są różnego rodzaju tunele, mostki czy bujawki. Planujesz remont, przyjęcie nowego zwierzęcia albo wyjazd, jednak Twoje finanse Ci na to nie pozwalają? Nie czekaj dłużej, tylko zdecyduj się na rozwiązanie, jakim jest szybka pożyczka.

Odpowiednia dieta kluczem do sukcesu

Zdrowie zwierzaka to priorytet dla każdego opiekuna gryzonia i nie tylko. Zadbać można o nie między innymi poprzez zbilansowaną dietę. Naturalne środowisko chomików to tereny iście półpustynne i stepowe, w których dostęp do wody jest ograniczony. Z tego też względu chomiki nie potrzebują dużo wody, jednak warto wziąć pod uwagę fakt, iż gryzonie hodowlane w domu nie są aż tak dobrze przystosowane do braku wody. Dieta chomika powinna być zróżnicowana, dlatego warto, by dominowały w niej warzywa, owoce, ziarna zbóż, owady, a nawet gotowane mięso drobiowe.

Dodatkowo w klatce zwierzątka powinny znajdować się gałązki drzew i krzewów, które posłużą chomikowi jako materiał do ścierania zębów i zapobiegają ich przerostowi. Szybka pożyczka to idealne rozwiązanie na pozyskanie dodatkowej gotówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here