W województwie małopolskim już sam Dunajec jest niewątpliwą atrakcją. Ogromną popularnością cieszą się spływy kajakowe tą rzeką, natomiast warto dodać, że podczas tego rodzaju aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, uczestnicy wycieczki mogą poznać jeszcze więcej wyjątkowych punktów na mapie tego regionu. Co zobaczysz, jeśli zdecydujesz się na spływ kajakiem po Dunajcu? Oto lista największym atrakcji, które można podziwiać z wody.

Zamek w Niedzicy

Zamek w Niedzicy to jeden z najbardziej okazałych obiektów obronnych w całej Polsce. Wzniesiono go tuż nad brzegiem Dunajca, na wzgórzu, dzięki czemu każdy, kto wsiądzie do kajaka, będzie miał okazję go podziwiać. Co ciekawe, w zamku z XIV wieku funkcjonuje dzisiaj Muzeum Historyczne, które jest dostępne dla wszystkich turystów. To jeszcze nie wszystko, bo w samej Niedzicy warto zobaczyć również robiącą ogromne wrażenie zaporę.

Zamek w Czorsztynie

Kolejny obowiązkowy punkt na trasie spływów kajakowych, których szeroką ofertę można znaleźć na https://kajakidunajcem.pl/, to zamek w Czorsztynie. Ten również jest dobrze widoczny z poziomu wody. Dzisiaj zobaczyć można jedynie ruiny tego gotyckiego zamku z XIV wieku, ale i tak jest to jedna z najbardziej okazałych budowli tego rodzaju.

Turystyczne Pieniny

Musisz wiedzieć, że spływ Dunajcem jest jedną z największych atrakcji w Pieninach i cieszy się ogromną popularnością. Trasy spływu kajakowego można wybierać indywidualnie, dostępne są te dłuższe, które wymagają przepłynięcie nawet 30 kilometrów. Kontakt z naturą jest tutaj niezapomniany, a wartki nurt rzeki dostarczy mnóstwo wrażeń. W tej bardziej ekstremalnej formie zaleca się udział w raftingu po Dunajcu, wtedy dawka adrenaliny będzie zapewniona.

Co podziwiać podczas spływu kajakowego? Wspomniane zamki to tylko niektóre z atrakcji, bo piękne są tutaj już same, malownicze krajobrazy. Podczas spływu można zorganizować ognisko na łonie natury albo zrobić przerwę w jednym z urokliwych miasteczek. To świetny pomysł, aby wybrać się na obiad z regionalnymi daniami w roli głównej albo żeby kupić pamiątki.

Nie ma wątpliwości, że spływ Dunajcem jest rozrywką wyjątkową, doskonałą odskocznią od codziennych spacerów po górskich szlakach.

Świetną opcją jest też spływ łodzią z przewodnikiem. Ten nie tylko opowiada słynne legendy związane z górami, ale zwraca również uwagę na najpiękniejsze widoki. Podczas spływu możesz dostrzec Trzy Korony i Sromowce, znajdziesz się też w popularnym punkcie, tzw. Janosikowym Skoku. Łodzie flisackie są idealne, jeśli całodzienna wycieczka tego rodzaju jest zaplanowana wraz z dziećmi.

Sezon na spływy kajakowe Dunajcem trwa już od kwietnia. W sezonie wakacyjnym warto rezerwować je z odpowiednim wyprzedzeniem, bo zainteresowanie tego typu aktywnością jest naprawdę ogromne. Nie ma w tym nic dziwnego, przecież południe Polski jest jednym z najpiękniejszych, najbardziej malowniczych regionów naszego kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here