Wszyscy uwielbiamy pizzę. To wspaniałe włoskie dania było początkowo pożywieniem dla biednych i składało się z cienkiego placka, sosu pomidorowego i odrobiny sera. Z czasem zyskało uznanie wielu ludzi i stało się bardzo popularne w wielu krajach. Może służyć, jako szybka przekąska lub pełne danie.

Z czasem pojawiło się wiele rodzajów pizzy i na ciasto zaczęto kłaść przeróżne składniki. Najbardziej prosta i podstawowa pizza to margeritta, która ma trzy składniki w kolorze flagi Włoch. Są to sos pomidorowy, ser mozzarella i bazylia. Bardzo modne stały się pizze z mięsem, ponieważ są bardzo treściwe i pożywne. W zależności od preferencji możemy wybrać pizzę z szynką, kiełbasą, włoskim salami, kurczakiem, krewetkami itp.

Niektórzy uwielbiają pizze hawajską, czyli z ananasem, a inni wiejską z jajkiem i bekonem. Tradycyjna włoska pizza charakteryzuje się cieniutkim ciastem, jednak większość restauracji oferuje również pizzę na średnim i grubym cieście. Każdy może zatem skomponować idealną dla siebie. Warto jest eksperymentować i próbować pizzy z różnymi składnikami. Niektóre połączenia potrafią bardzo zaskoczyć i sprawić, że danie będzie na prawdę wyjątkowe. Smak pizzy można też urozmaicić wieloma sosami. Najbardziej popularny jest sos pomidorowy i czosnkowy. Ciekawego smaku dodają również sosy bazyliowe, koperkowe, słodko-kwaśne, ziołowe, pikantne i inne.

Jak jest najlepsza pizza?

O doskonałym smaku decydują przede wszystkim dobrej jakości składniki. Niektóre pizzerię sprowadzają je z Włoch i starają się, aby zawsze były jak najświeższe. Bardzo ważne jest też ciasto. Należy użyć odpowiedniego typu mąki, dobrze je wyrobić i pozwolić mu spokojnie wyrosnąć. Należy też dokładnie wymierzyć proporcje wody do mąki. Zbyt suche ciasto może być po upieczeniu twarde, z kolei zbyt mokre może rwać się w rękach i nie być wystarczająco plastyczne.

Gdzie zamówić dobrą pizzę?

Można wybrać się do sprawdzonej włoskiej restauracji, która ma dobre opinie. Można też skorzystać z restauracji sieciowych, jak na przykład https://www.dagrasso.pl/. Bardzo popularna stała się pizza na dowóz. Można ją zamówić przez telefon lub przez internet. Dobra pizzeria dagrasso.pl oferuje szybki dowóz i zawsze ciepłą i świeżą pizzę. Ponadto możliwa jest dostawa prawie w każdym większym mieście, na całym jego terenie. Niektóre restauracje oferują dowóz tylko w niektórych dzielnicach. Oferta pizzerii jest bardzo szeroka. Ludzie uwielbiają tą włoską potrawę i z pewnością każdy doskonale wie gdzie zjeść lub zamówić dobrą pizzę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here