Powiedzmy sobie szczerze. Aby kupić markowe perfumy musimy sporo zapłacić. I nie zawsze jest na to miejsce w domowym budżecie. Co więc robić, gdy akurat pieniędzy na nie brak? 

Wybierz zamienniki drogich perfum. I mimo, że nie mają przepięknego flakonika, dorobionej do tego akcji marketingowej i długiego czasu ekspozycji, to jednak warto je wziąć pod uwagę. Zarówno w przypadku kobiecych perfum idealnych na randkę, jak i w poszukiwaniu świeżych męskich perfum. Bo nie zawsze trzeba mieć oryginalne perfumy, by pachnieć dobrze. 

Co się składa na cenę perfum?

Przede wszystkim to receptura, dzięki której w ogóle powstają. Ktoś je musiał odpowiednio skomponować. Dodaj do tego cenę zakupu surowców niezbędnych do ich stworzenia. Czasem są to naprawdę drogie rzeczy, zwłaszcza, gdy mówimy o naturalnych składnikach a nie ich chemicznych odpowiednikach. Pozostaje jeszcze kwestia zaprojektowania i wytworzenia flakonika. Popularne perfumy damskie czy popularne perfumy męskie mają zwykle wymyślną otoczkę. Nie można zapominać o akcji promocyjnej związanej z produktem oraz finalnej marży, jaką dokładają drogerie i perfumerie. Sporo tego. 

zamienniki drogich perfum
fot. unsplash.com

Zamienniki drogich perfum

Z reguły nie mają w swoim składzie naturalnych składników, posiłkując się ich chemicznymi odpowiednikami. Mniej wyczulony nos nie zauważy na początku różnicy. Do tego zwykle te perfumy są zamknięte w prostych buteleczkach, bez nazwisk słynnych projektantów. Często też, zamiast sugerującej zamiennik nazwy zapachu mają po prostu liczbę nadaną w katalogu. No i rzecz kluczowa – trwałość. Nie oszukujmy się, że ta w przypadku zamienników drogich perfum nie będzie powalać na kolana. Ulatniają się o wiele szybciej niż ich droższe odpowiedniki.

Za, a nawet przeciw

Zwolennicy zamienników powtarzają uparcie, że po co przepłacać. I trudno się z tym nie zgodzić. Gdy kupując oryginalny produkt, w pewnej mierze płacisz za markę która za nią stoi, czujesz pewien dyskomfort. Krótki czas ekspozycji kwitują zazwyczaj stwierdzeniem, że skoro kosztują mało, to mogę sobie pozwolić na częstsze ich używanie. 

Przeciwnicy zwracają uwagę na jakość zapachu. Nie da się ukryć, tania podróbka nigdy nie będzie pachnieć identycznie jak oryginał. O ich trwałości już nie wspominając. Poza tym, oryginalne perfumy to pewna namiastka luksusu, która pociąga niejednego i niejedną z nas. 

Kiedy zdecydować się na zakup?

Pierwsze, co przychodzi na myśl, to ciekawość. Jeżeli nie chcemy od razu wydawać kroci na oryginalne perfumy, bo nie wiemy jak będziemy się z nimi czuli na codzień, zamiennik to dobry pomysł. Owszem, może lekko odbiegać od oryginału, lecz pozwoli nam się wczuć w nuty zapachowe jakimi się otulamy. Gdy polubimy się z nim, śmiało można sięgnąć po zakup oryginalnych perfum. 

Kolejny, to dziura w budżecie. Czasy mamy niestabilne. I choć ponoć pieniądze szczęścia nie dają, to jednak bez nich bywa ciężko. Dlatego też zamienniki drogich perfum to dobry pomysł na zakup w momencie, gdy budżet domowy się nie domyka. Zamiast wydać koło 300,00 zł na markowe perfumy, wydasz niespełna 30,00 na ich zamienniki. I to też jest OK.

Następny, to po prostu zwykła racjonalna oszczędność. Jeżeli nie masz bardzo wyczulonego nosa, zwykle nie wyczujesz różnicy między dobrym zamiennikiem a oryginałem. Dlatego też, w imię minimalizmu i oszczędności, pojawia się w głowie pytanie – po co przepłacać? 

zamienniki drogich perfum
fot. unsplash.com

Gdzie kupić tańsze zamienniki?

Tak, są firmy, które specjalizują się w produkowaniu zamienników oryginalnych zapachów i całkiem nieźle prosperują, mając swoje konsultantki w całej Polsce. Bo to właśnie sprzedaż bezpośrednia wiedzie tu prym. Taki układ mają firmy takie jak fm czy Goya. Część z nich można kupić jedynie w sklepach internetowych. Są to Glantier, Amber czy Ness. 

Bardzo często, pod zmienioną rzecz jasna nazwą, takie odpowiedniki można znaleźć również w drogeriach stacjonarnych lub marketach. Mam tu na myśli takie firmy jak La Rivie. Decydując się na taki zakup, warto wcześniej wejść na stronę producenta i poczytać które odpowiedniki będą dla nas. 

Nie jest powiedziane, że za perfumy musisz zapłacić krocie. Zamienniki drogich perfum są całkiem fajną i przystępną alternatywą, której zakup wyjdzie z korzyścią dla naszego portfela.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here