Dobre perfumy sporo kosztują. A te najbardziej znane jeszcze więcej. Gdy więc decydujemy się na zakup tego wymarzonego zapachu, chcemy mieć pewność, że one są w 100% oryginalne. Jak to sprawdzić? Są na to sposoby.

W internecie pełno jest ogłoszeń reklamujących sprzedaż znanych, markowych zapachów po bardzo konkurencyjnych cenach. Ich niższa cena jest tłumaczona tym, że to tester, że powystawowe. Bywa też tak, że ktoś pisze o tym, że obchodzi marżę drogerii. W głowie jednak zapala się lampka ostrzegawcza. Jak rozpoznać podrabiane perfumy?

Co się składa na cenę perfum?

Ich wysoka cena wynika z kilku czynników. Są identyczne zarówno dla popularnych damskich perfum jak i popularnym męskich zapachów. Po pierwsze, ktoś musi wymyślić nową kombinację zapachową, a co za tym idzie, stworzyć nową kompozycję. Po drugie, produkty niezbędne do ich wyprodukowania. Oryginalne perfumy są pełne naturalnych ekstraktów a nie ich chemicznych odpowiedników.

Jak rozpoznac podrabiane perfumy
fot. unsplash.com

Po trzecie – flakonik. Te najdroższe mają często misterne zdobienia i wysoką jakość wykonania. Po czwarte- akcja marketingowa i marka. Nie da się ukryć, że to właśnie za tą ostatnią często musimy sporo zapłacić. Po ostatnie – marża perfumerii i drogerii, gdzie kupujesz kosmetyki. Sporo tego, prawda?

Przy zakupie zwróć uwagę na te rzeczy

Szukając odpowiedzi na pytanie, jak rozpoznać podrabiane perfumy, musisz koniecznie zwrócić uwagę na pewne kwestie. Przyda się tu wytężony wzrok i wrażenia węchowe. Bez pomocy Internetu również się nie obejdzie. 

Zbyt niska cena 

W porównaniu z drogeriami stacjonarnymi i internetowymi. Większość perfumerii pozwala sobie na czasowe promocje, dzięki którym można kupić ulubione perfumy nieco taniej. Ale z pewnością nie o 50%. Jeżeli ktoś proponuje Ci oryginalne perfumy za śmiesznie niską cenę, wiedz, że coś się za tym kryje. Zdecyduj się na zakup tylko wtedy, gdy zyskasz absolutną pewność, że to oryginał.

Sprawdź w internecie 

Numer seryjny flakonika perfum. To nie jest tak, że producenci oryginalnych zapachów tak po prostu pozwalają sobie na podrabianie ich pracy. W Internecie są dostępne darmowe wyszukiwarki numerów seryjnych perfum. Działa to bardzo sprawnie, z korzyścią zarówno dla kupującego jak i sprzedawcy. Te wyszukiwarki mogą zawieść tylko w dwóch aspektach – albo zapach pochodzi z krótkiej edycji limitowanej, albo też producent sam zmienił numer. W każdym innym przypadku, brak tego numeru w bazie przesądza o podrobieniu perfum. 

Wytęż wzrok

I porównaj kartoniki, w które perfumy zostały opakowane. Ewentualne literówki to nie przypadek w drukarni, bo wielkie koncerny perfumeryjne nie pozwalają sobie na takie wpadki. Do tego buteleczka z perfumami ma być zawsze ułożona w prawidłowym kierunku. Zwróć również uwagę na wytłoczenia i inne szczegóły – w oryginalnej wersji są zawsze perfekcyjnej jakości. Dla porównania, w kultowych już, popularnych perfumach damskich jakimi są Si Armaniego, kreseczka nad i leci z lewego górnego rogu w dół. W podróbkach, kreseczka to jej lustrzane odbicie. 

Sprawdź kolor i kształt

Weź do ręki buteleczkę – czy jest wykonana z dobrej jakości szkła? Tafla jest gładka, czy lekko chropowata? Zwróć uwagę również na nakrętkę, zbadaj jej jakość i porównaj ze zdjęciem oryginału. 

Następnie, jeżeli się da, sprawdź zabarwienie płynu w buteleczce. Często bowiem jest tak, że podrabiane perfumy są wlewane do prawie oryginalnych opakowań. Niestety, nie zawsze da się to zobaczyć gołym okiem, zwłaszcza, gdy kupujemy pod wpływem impulsu. 

Jak rozpoznac podrabiane perfumy
fot. unsplash.com

Powąchaj i odczekaj

Markowe perfumy to suma trzech nut zapachowych – głowy, serca i bazy. Podrabiane mają tylko nutę głowy. Jak to rozpoznać? Spryskaj perfumami nadgarstek i poczekaj parę godzin. Markowe perfumy utrzymują się na skórze długi czas, rozkwitając w czasie jego noszenia. Natomiast podrabiane od początku pachną bardzo intensywnie, aby później po prostu wyparować bez śladu. 

Jeżeli nie jesteśmy pewni źródła, z którego chcemy kupić ulubiony flakonik, to lepiej zwyczajnie z niego zrezygnować na rzecz zamienników drogich perfum. W tym przypadku przynajmniej mamy pewność, że nie kupujemy oryginału, tylko jego tańszy odpowiednik. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here