Każdy z czytających ten artykuł marzy zapewne o tym żeby posiadać jak najzdrowszą i jak najsmuklejszą sylwetkę, prawidłową wagę, a także zdrową cerę, włosy i paznokcie. Jak to jednak osiągnąć?

Metody na odchudzanie

W internecie istnieją dziesiątki jeżeli nie setki różnego rodzaju poradników, które obiecują swoim czytelnikom szybie i łatwe schudnięcie w zaledwie kilka tygodni i to absolutnie bez żadnych wyrzeczeń. Nie brakuje tutaj na przykład porad głoszących to, że hipnoza na odchudzanie jest w stanie sprawić, że za pomocą siły naszego umysłu będziemy w stanie zrzucić w ciągu miesiąca nawet kilkanaście kilogramów i to nie zmieniając przy tym naszej codziennej diety. Inne poradniki mówią o zastąpieniu zbilansowanej diety posiłkami, które zawierają w sobie bardzo dużo tłuszczy. Oczywiście zdecydowana większość tego typu porad nie dość, że nie pomoże nam schudnąć, to na dodatek może nam bardzo zaszkodzić, a w szczególności naszemu organizmowi i metabolizmowi.

Jak w takim razie realnie schudnąć? Cały sekret tkwi w utrzymywaniu ujemnego bilansu kalorycznego. Na czym taki ujemny bilans kaloryczny polega?

Każdy z nas posiada swoje własne dzienne zapotrzebowanie na kalorie. Wysokość tego zapotrzebowania zależy od bardzo wielu czynników. Należą do nich nasz wzrost, nasza waga, płeć, wiek, a także tryb życia jaki prowadzimy (osoby pracujące fizyczne lub uprawiające sport będą potrzebowały więcej kalorii). Przykładowo 40 kilogramowa niska kobieta o wzroście 150 centymetrów będzie potrzebowała dziennie od 1500 do 2000 kalorii, natomiast 80 kilogramowy wysoki mężczyzna o wzroście 190 centymetrów będzie tych kalorii potrzebował od 2500 do czasem nawet 3000.

Jak w takim razie osiągnąć ujemny bilans kaloryczny? Jest to dość proste, ponieważ jedyne co musimy robić, to spożywać codziennie mniej kilokalorii niż wynosi zapotrzebowanie. Oznacza to, że jeżeli nasze zapotrzebowanie na kalorie wynosi w przybliżeniu 2000 kcal, a spożyjemy w danym dniu jedynie 1700 kilokalorii, to owe 300 brakujących kalorii będzie właśnie naszym ujemnym bilansem kalorycznym. Jeżeli będziemy utrzymywać taki bilans na ujemnym poziomie zamiast dodatniego, to po kilku tygodniach zaczniemy powoli zrzucać na wadze.

Oczywiście kilokalorie to nie wszystko i nasza dieta musi być również zbilansowana i bogata we wszystkie potrzebne wartości odżywcze. Oznacza to, że musimy jeść 5 małych posiłków dziennie i posiłki te muszą być bogate w różnego rodzaju warzywa i owoce, ale również w białka i węglowodany. Bez takiego balansu nawet jeżeli zrzucimy kilka kilogramów, to nasz organizm może być z tego powodu bardzo wyniszczony i osłabiony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here