Wiele firm poszukuje optymalnych rozwiązań, by towary w nienaruszonym stanie trafiały do kontrahentów. Zazwyczaj przedsiębiorstwa te transportują produkty na szeroką skalę, więc tym bardziej istotne jest zabezpieczanie łańcuchów dostaw i dystrybucji. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszy się przewożenie wyrobów w europaletach. Dlaczego są one taką świetną opcją?

Plastikowe palety – wytrzymałość i trwałość

Plastik to materiał, który jest w stanie przetrwać bardzo wiele. Doskonale znosi obciążenia, co jest istotne, gdyż spora ilość towarów połączonych w jedną paletę waży naprawdę dużo. Plastikowe palety wykazują zdolność przystosowywania się do zmiennych warunków pogodowych. Doskonale sprawują się, gdy są wystawione zarówno na bardzo niskie, jak i bardzo wysokie temperatury. W przeciwieństwie do drewnianych palet, wyroby plastikowe legitymują się bardzo długą żywotnością i nie trzeba ich stale reperować. Plastik to surowiec, którego nie ima się pleśń czy grzyb, więc nawet rozlanie się produktów lub przechowywanie palet w pomieszczeniach, gdzie panuje spora wilgoć nie powoduje problemu.

Dlaczego palety plastikowe są praktyczne?

Europalety plastikowe pozwalają zachować higieniczne warunki przechowywania towarów. Drewno może przesiąkać cieczami i woniami, więc nie jest już aż tak sterylne. Plastik łatwo przetrzeć nawet, jeśli paleta się zabrudzi. Bardzo funkcjonalne są również kształty palet, ponieważ dzięki nim można bez problemu dźwigać pojemniki za pomocą wózka widłowego czy podnośnika. Można je także układać w wygodny sposób, np. w szyku pionowym. Stabilne ustawienie jednej palety na drugiej powoduje, że zyskuje się dodatkową przestrzeń. Można zatem więcej palet zmieścić w magazynie. To ważne zwłaszcza dla przedsiębiorców, którzy mają ograniczony metraż w halach i magazynach.

Europalety plastikowe – dodatkowe zalety

Palety wykonane z plastiku same w sobie są stosunkowo lekkie, co sprawia, że pojemniki nie podwyższają znacząco ogólnej wagi całego pakietu produktów. Produkty spożywcze czy przemysłowe w dużej ilości mogą dużo ważyć, zwłaszcza jeśli znajdują się w szklanych butelkach, więc stawia się na jak najmniejszą wagę samej palety. Poza tym, palety z plastiku da się przetworzyć w procesie recyklingu, aby dać im drugie życie i wykonać z nich innego rodzaju rzeczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here