Drewniane podłogi są wykonane z bardzo wytrzymałego materiału, dlatego też osoby, które zastanawiają się jaką podłogę wybrać mogą śmiało inwestować w tego typu produkty. Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę to, aby postawić na wysokiej jakości drewno. Wbrew pozorom do wyboru jest nie tylko rodzime, ale również egzotyczne drewno.

Jakie drewno wybrać?

Jeżeli chodzi o krajowe gatunki drewna to godny polecenia jest nie tylko dąb i jesion, ale również modrzew i grab. Z wymienionych gatunków drewna produkowane są podłogi podatne na intensywne użytkowanie. Nieco tańszym rozwiązaniem jest jawor i drewno klonowe. W polskich domach coraz częściej spotkać można podłogi wykonane w całości z drewna egzotycznego. Merbau, tek i wenge wyróżnia się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć. Najlepszym wyborem jest oczywiście lite drewno, które nie tylko ładnie się prezentuje, ale co najważniejsze doskonale tłumi wszelkie odgłosy. Z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność zdobywają również trójwarstwowe deski.

O czym należy pamiętać?

Wybranie porządnej podłogi drewnianej to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby prawidłowo ją ułożyć. Najlepiej skorzystać z pomocy doświadczonych firm, które wiedzą Wszystko o podłogach drewnianych. Ważne jest także to, aby deski zabezpieczyć specjalnym lakierem, olejem albo woskiem. Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście gotowe deski wykończone fabrycznie lakierem.

Tradycyjny parkiet

W nowoczesnym i klasycznym salonie doskonale sprawdzi się tradycyjny parkiet. Modne parkiety drewniane są doskonałym tłem dla mebli retro, które po dłuższej przerwie ponownie powracają do mody. W dzisiejszych czasach pakiety wykonane są z niewielkich klepek, które przyklejane są do podłoża. Wybrane klepki można ułożyć w wiele ciekawych wzorów. Osoby, które nie wiedzą co na podłogę wybrać mogą śmiało rozglądać się właśnie za litymi deszczułkami. Parkiet warstwowy jest najlepszym wyborem dla osób, które zamierzają skorzystać z ogrzewania podłogowego. Ciekawym wyborem może okazać się również rewelacyjny parkiet przemysłowy. Jest to znacznie tańsza alternatywa dla opisanego wcześniej parkietu tradycyjnego. Elegancka drewniana mozaika dostępna jest w postaci gotowych plastrów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here