Piątkowy wieczór. Wszystko, co było do zrobienia na dany dzień już za tobą. Padasz zmęczona na kanapę w salonie, bezmyślnie przerzucając kanały w telewizji. A może by tak zrobić coś miłego dla siebie?

Domowe SPA brzmi trochę jak wyświechtany frazes. Jednak za tym niepozornym stwierdzeniem stoi całe morze przyjemności skrojonej doskonale na twoją miarę. Nie wierzysz? Przygotuj się do niego na własnych zasadach, tak, jak lubisz. Aby ta chwila relaksu była ukoronowaniem całego ciężkiego tygodnia. 

W profesjonalnym SPA

Masz zazwyczaj do wyboru kilka zabiegów, masaży oraz manicure, pedicure. Czasem jest jeszcze wizyta w saunie. Do wyboru jest rownież grota solna albo inne miejsce, gdzie możesz w ciszy i spokoju pomyśleć, albo też nie myśleć zupełnie o niczym. Wśród zabiegów są peelingi, zabiegi odmładzające i te które mają za zadanie zrelaksować mięśnie naszej twarzy. Zazwyczaj też to kosztuje całkiem sporo. Nie każda z nas może pozwolić sobie na taki relaks chociażby raz w miesiącu, nie mówiąc o cotygodniowych wizytach. Jednak z domowym SPA jest inaczej.

Domowe SPA
fot. unsplash.com

W swoich czterech ścianach 

O wszystkim decydujesz ty sama. Ale od początku. Najważniejszą kwestią jest wpisanie terminu SPA do kalendarza. I przestrzeganie wypełniania tej chwili jak najważniejszego punktu w całym tygodniu. Dlaczego? Tylko regularne zabiegi kosmetyczne przynoszą realne i miarodajne efekty. Jeżeli robisz coś z doskoku, to niestety, ale nie przyniesie to pożądanych efektów. Potraktuj to planowanie jak każdy inny projekt który wykonujesz w pracy.

Krok 1 Planowanie zabiegów

Każda skóra jest inna, podobnie jak jej potrzeby. To, czego potrzebuje skóra mieszana, ma się nijak do tego czego potrzebuje sucha skóra. Do tego pielęgnacja tłustej cery będzie inna niż pielęgnacja cery suchej. Jeżeli jesteś zwolenniczką stylu eco, z pewnością wybierzesz naturalne kosmetyki np do cery tłustej, lub też wegańskie kosmetyki np do cery suchej. 

Czego więc potrzebujesz? Doprecyzowania potrzeb swojej skóry. A potem to już możesz zaszaleć. Wśród najpopularniejszych elementów na jakie składa się domowe SPA są maski na włosy i na twarz, peeling twarzy i całego ciała, długa rozgrzewająca kąpiel, lekki masaż, a następnie dokładne nawilżenie ulubionym balsamem. Tyle wystarczy, byś poczuła się doskonale. 

Krok 2 Zadbaj o nastrój

Jeżeli możesz sobie na to pozwolić, nalej do wanny pełno wody z pachnącą pianą. Możesz też pod strumień wody wlać odrobinę ulubionego olejku, będzie pięknie pachnieć w całym pomieszczeniu. Zapal też świece – ich ciepły blask działa niezwykle relaksująco. Do tego ulubiona cicha muzyka w tle oraz lampka czerwonego lub białego wina. Przygotuj się do tego jak do randki, tyle że sama ze sobą. Tak też można!

Krok 3 Postaw siebie na pierwszym miejscu

My, kobiety, mamy niezwykłą skłonność do spełniania potrzeb wszystkich naokoło. Dom, dzieci, praca, mąż. W tych kwestiach jedna przed drugą chcą być perfekcyjne i idealne. Ale taka osoba zwyczajnie nie istnieje. Bo gdy spełnisz już potrzeby wszystkich dookoła, okaże się, że na spełnienie swoich nie masz już czasu. Czy tak właśnie chcesz żyć? Oczywiście, że nie, żadna z nas na to nie zasługuje. 

Domowe SPA
fot. unsplash.com

Dlatego też, czas zarezerwowany tylko dla ciebie przeznacz na swoje zachcianki. Zamknij się w łazience przed całym światem i baw się świetnie w swoim towarzystwie. Za drzwiami zostaw wszystkie stresy, nieporozumienia, smutki i przygnębiające myśli. W domowym SPA zrób coś dobrego dla siebie. To zwyczajnie procentuje. 

Krok 4 Powtarzaj regularnie

Tak, jak jeden masaż cudów nie czyni, tak też jednorazowe domowe SPA niewiele zmieni w twoim życiu. Jednak powtarzane regularnie, stanie się długo wyczekiwaną nagrodą, ukoronowaniem całego ciężkiego tygodnia. Nie traktuj tego jednak jak kolejne zadanie do odhaczenia na długiej liście zadań każdego dnia. To ma być w końcu przyjemność!

Domowe SPA w dobie pandemii COVID-19 stało się popularne trochę z przymusu. Zamknięte hotele oraz ośrodki SPA, uniemożliwiły wszelkie wyjazdy. Dlatego też, coraz więcej zabiegów wykonujemy pod własnym dachem. One również są skuteczne!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here