Robiły to przed wiekami Egipcjanki i Rzymianki. Robisz i ty. Usuwanie owłosienia z pach zapoczątkowały w połowie ubiegłego wieku wielkie Domy Mody. A Coco Chanel gorąco namawiała do usuwania zbędnych włosków z nóg. Dzisiaj to atrybut każdej zadbanej kobiety. Depilacja

Depilacja w domu to zabieg z cyklu absolutne „must have”. Chociaż naturalny wygląd zawsze wygrywa z tym sztucznym, to jednak włosy pod pachami i na nogach, a także w okolicach bikini są raczej passè. Nie każdą z nas stać na depilację laserową w salonie kosmetycznym. Radzimy sobie więc inaczej, w naszym domu. Jak to robić bezboleśnie?

Przygotuj swoją skórę

Na początek przyglądnij się jej dobrze. W jakiej jest kondycji? Gdy przejedziesz paznokciem po powierzchni, zostaje biały ślad? Jest przesuszona, a może wręcz przeciwnie, jędrna i odżywiona? Na kondycję skóry wpływa bardzo dużo czynników. Wśród najważniejszych można wyróżnić codzienne nawodnienie, dietę, styl życia, używki a także regularnie stosowane kosmetyki. Jeżeli chcesz przygotować swoją skórę do bezbolesnej depilacji w domu, musisz rozprawić się z ogromną bolączką, jaką są wrastające włoski. Powodują stany zapalne, bolą i wyglądają naprawdę nieprzyjemnie. Jak się ich skutecznie pozbyć? 

Depilacja w domu
fot. unsplash.com

Peeling co dwa, trzy dni powinien skutecznie rozwiązać sprawę. Jednak jeżeli nie chcesz używać tak inwazyjnego sposobu oczyszczania skóry i pozbywania się martwego naskórka, pomyśl o codziennym szczotkowaniu na sucho. Zabieg ten, promowany przez prawie wszystkie celebrytki, nie wymaga ani drogich kosmetyków ani olejków. Potrzebna ci jedynie drewniana szczotka z miękkim włosiem, a także cierpliwość i samozaparcie. Szczotkuj ciało regularnie, a kompletnie zmieni się cała twoja skóra. Na lepsze rzecz jasna. No i nie będziesz musiała się martwić wrastającymi włoskami. 

Bezbolesne usuwanie włosków

Choć słowo bezbolesne, powinno być raczej w cudzysłowie. Niestety nie ma takiego sposobu depilacji, który będzie w 100% bez bólu. Krem do depilacji może podrażnić, maszynka zaciąć a depilator po prostu boleć. Przyjrzyjmy się jednak sposobom na to, by depilacja była jak najmniej bolesna.

Maszynka do golenia

To najbardziej przystępny i jednocześnie najmniej wydajny sposób depilacji. Jedwabista gładkość znika praktycznie już na drugi dzień. Jednak, jest to najszybsza depilacja. Co zrobić, aby była zabiegiem przyjemnym? Korzystaj z żeli do golenia oraz pianek. Sprawiają, że maszynka gładko sunie po skórze nie powodując zacięć. 

Krem do depilacji

Depilacja w domu w najprostszej formie. Mamy tu do czynienia z silnie działającą substancją chemiczną, która z definicji nie podrażnia skóry, a jedynie doprowadza do usunięcia włosów, jednocześnie spowalniając ich odrost. Z racji tego, że jest to typowy chemiczny kosmetyk, lubi podrażniać skórę. Jak sprawić, żeby się przed tym uchronić? Postępuj zgodnie z dyspozycjami na ulotce, nie przetrzymuj kremu dłużej niż trzeba. Po zabiegu użyj oliwki łagodzącej, często jest dołączana do zestawu. 

Depilator

Czy usuwanie włosków depilatorem może w ogóle być bezbolesne? Okazuje się, że tak. Wszystko zależy od grubości włosów jakie mamy wyrwać. Jeżeli więc zaczynasz swoją przygodę z depilatorem, pierwsze spotkania mogą być ciężkie. Z czasem jednak, włoski rosną o wiele słabiej i wyrywanie praktycznie nie boli. Sposób na złagodzenie bólu? Kup depilator, który możesz używać w wodzie. Ta cudownie wpływa na zmniejszenie dyskomfortu bólu. Przy zakupie wybieraj również te, które mają specjalne nasadki masujące, łagodzące ból. One naprawdę działają.

Depilacja w domu
fot. unsplash.com

Tego nie rób w domu!

Są takie sposoby depilacji, które wykonywane w domowych warunkach, zawsze będą bolały dosyć mocno. To depilacja woskiem oraz depilacja pastą cukrową. Jeżeli koniecznie musisz użyć depilacji woskiem, skorzystaj raczej z gotowych plastrów, które możesz kupić w każdej drogerii. Wosk na gorąco to już wyższa kosmetyczna jazda, która niesie za sobą spore ryzyko bolesnych poparzeń. 

Depilacja w domu może być wyzwaniem. Nie rezygnuj jednak z super gładkich nóg czy pach, a jedynie poszukaj najbardziej przystępnego dla ciebie rozwiązania. Jeżeli wszystkie domowe sposoby z jakiś względów ci nie odpowiadają, warto na poważnie zastanowić się nad depilacją w salonie kosmetycznym. Dzięki temu, problem będziesz mieć prawie z głowy! 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here