Wypełniacze do paczek chronią transportowane i magazynowane przedmioty przed uszkodzeniem i zniszczeniem. Redukują one niepożądane wstrząsy oraz zabezpieczają przesyłkę przez negatywnym wpływem wilgoci. Wypełniacz paczek to produkt, który może być kupowany lub przygotowywany samodzielnie w domu.

Jakie wypełniacze paczek dostępne są w sprzedaży?

W szerokiej ofercie sprzedaży stacjonarnej i internetowej dostępne są różnorodne produkty, w tym choćby: folia bąbelkowa, czipsy styropianowe, poduszki powietrzne i papier pakowy. Filia bąbelkowa może być dowolnie docinana na pożądaną wielkość, a czipsy są drobne i dobrze dopasowują się do nieregularnych kształtów przewożonego towaru. Są one również lekkie i nie generują dodatkowych kosztów związanych z transportem. Nie podlegają one jednak recyklingowi i z tego powodu są materiałem mało ekologicznym. Poduszki powietrzne mogą być przetwarzane, ale nadają się jedynie do zabezpieczania przedmiotów lekkich i pozbawionych zaostrzonych krawędzi. Ekologiczny papier pakowy może być również powtórnie wykorzystywany i dobrze nadaje się do wypełnienia paczki.

Jakie są pomysły na domowy wypełniacz paczek?

Rolę wypełniaczy paczek mogą z powodzeniem pełnić korki od wina czy zużyte gazety. Korki skutecznie zapobiegają niekontrolowanemu przesuwaniu się towarów, ale muszą być wkładane do paczki w dość dużej ilości. Gazety mogą być zwijane w kulki oraz wkładane do paczki. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ umożliwia powtórne wykorzystanie zbędnych przedmiotów i odpowiednie zabezpieczenie towarów.

Jakie inne przedmioty mogą pełnić rolę wypełniaczy paczek?

Wypełniacze do paczek mogą być przygotowywane z tektury. Kartonowe pudełko może zatem stanowić zarówno samo opakowanie, jak i jego wypełnienie. W tym wypadku warto podrzeć tekturę na mniejsze fragmenty. Rolę wypełniaczy mogą również pełnić zużyte ubrania. Można nimi skutecznie owijać przewożone towary. Odzież może być również cięta na mniejsze fragmenty i umieszczana wokół transportowanych przedmiotów.

Czy rolę wypełniacza paczki może pełnić folia?

Zdecydowanie tak. Foliowe Wypełniacze paczek dostępne są w sprzedaży. Zwykle jest to tak zwana folia bąbelkowa. W warunkach domowych można wykorzystywać folię spożywczą, jednak musi być ona zawsze sucha i czysta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here