Wysokiej klasy alkomat to urządzenie, które przyda się w zakładzie pracy lub gospodarstwie domowym. Alkomaty są najczęściej używane przez funkcjonariuszy policji, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby np. korzystać z nich do celów prywatnych. Dlatego dobrym rozwiązaniem są alkomaty elektrochemiczne? Podpowiadamy!

Alkomaty wyjątkowo czułe i dokładne

Alkomaty elektrochemiczne wykorzystują materiały, z którymi alkohol wchodzi w reakcję, dzięki temu jest możliwość wykrycia nawet niewielkiej ilości napojów procentowych. Co istotne, urządzenia tego typu wykrywają wyłącznie prawdziwy alkohol. Nie mylą się, gdy ktoś np. zjadł cukierka lub posiłek przypominający alkoholową woń. Jest to przydatna funkcja, ponieważ dla wielu alkomatów wykrywanie innych czynników zewnętrznych jest dużym problemem. Mogą np. wykryć dym papierosowy i przez to przekłamywać pomiary. Jeśli ktoś korzysta z alkomatu musi mieć pewność, że urządzenie będzie działało należycie. To jest w stanie zagwarantować wyłącznie profesjonalny, innowacyjny i dobrze skalibrowany sprzęt.

Alkomaty elektrotechniczne dla diabetyków

Alkomaty wykorzystujące reakcje elektrochemiczne przydają się również osobom cierpiącym na cukrzycę. Muszą one szczególnie dbać na co dzień o swoje zdrowie, a alkomat może im to znacznie uprościć. Alkomat może być wykorzystywany jako narzędzie diagnostyczne, które z niezwykłą precyzją stwierdzi, czy u danej osoby zaszły niepokojące zmiany w organizmie w postaci tzw. kwasicy ketonowej. Bada się to właściwie tak samo, jak w przypadku ryzyka występowania alkoholu w organizmie. Wystarczy zrobić kilka wydechów i wszelkie nieprawidłowości zostaną szybko wykryte. Dlatego też alkomat elektrochemiczny to świetny na prezent na bliskiej osoby, która choruje. Nie trzeba będzie wówczas tak bardzo bać się o czyjeś zdrowie, a pomoc może nadejść we właściwym czasie.

Alkomat z atestem – dlaczego wymagany?

Kupując alkomat, trzeba dokładnie przeanalizować wszelkie oferty. Tanie urządzenia zazwyczaj szybko się psują i nie spełniają oczekiwań użytkowników. Dokonywane przez nie pomiary także mogą być nierzetelne. Alkomat z atestem daje gwarancję, że jest to urządzenie w pełni profesjonalne i sprawnie działające. Rzetelni producenci nie mogą sobie pozwolić na żadne błędy, więc koniecznie trzeba wybierać certyfikowane produkty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here